Przemysł formierski


Moldes RP zaktualizowano do SolidCAM i zwiększono niesamowicie efektywność

Moldes RP specjalizuje się w produkcji form wtryskowych dla tworzyw sztucznych, mających dokładne wymagania techniczne, które dostarcza kilku sektorom biznesowym. Firma została założona w 1990 roku przez swojego właściciela, Pana Rui Pinho.

„Od początku Moldes RP dostrzegało zalety używania SolidCAM do programowania maszyn CNC. Począwszy od niezwykle wydajnych operacji zgrubnych i gładkich ruchów, które prowadzą do skutecznego wzrostu trwałości narzędzia, aż do doskonałych strategii wykańczających, ulepszenia były bardzo zauważalne. Wzrosła jakość powierzchni, co powodowało zmniejszenie pracy ręcznej podczas montażu form. ”

 

 


Integrated Process Chain — zwycięzki czas

Szybsze wytwarzanie form do styropianu dzięki SolidWorks i SolidCAM

Od momentu założenia w 1994 roku firma Lambeck + Kersten GmbH produkuje formy do pakowania, nośników i funkcjonalnych części ze styropianu i innych tworzyw. Choć każda forma jest wyjątkowa, klienci oczekują szybkiego wprowadzania produktu na rynek, oprócz tego rozwiązywania problemów i wysokiej jakości. Dzięki zintegrowanemu łańcuchowi procesów, składających się z SolidWorks, SolidCAM i różnych centrów obróbkowych CNC, produkcja do pięciu form do styropianu miesięcznie jest standardem.

 

Przemysł lotniczy

 


SolidCAM Wykończa Części 5-osiowe w Big Bear Plastic Products Ltd.

Specjalista ds. formowania próżniowego firma Big Bear Plastic Products Ltd z siedzibą w Droitwich w Wielkiej Brytanii osiągnęła godną pozazdroszczenia pozycję, dostarczając na różnorodne rynki od Rekreacji do Przemysłu Lotniczego.

Firma jest w stanie zaoferować usługi doradcze i projektowe wraz z produkcją i dostawą, pomagając klientom od koncepcji do elementów, włącznie z oprzyrządowaniem i doborem materiałów, nie zapominając jednocześnie o włączeniu wymagań dotyczących łańcucha dostaw dla konkretnych klientów.

Tempo wzrostu firmy, w połączeniu z celem redukcji czasu realizacji projektu, doprowadziło Big Bear do inwestowania w system CAM, który integruje się z jego obecnym rozwiązaniem CAD – SolidWorks.

 

 


Panoramic Inc. redukuje czas realizacji o 45%

SolidCAM daje korzyści związane z obróbką szybkościową.

Firma Panoramic, Inc. rozpoczęła swoją działalność 130 lat temu, jako firma Janesville Paper Box mieszcząca się w fabryce cegieł w południowych Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Obecnie firma zajmuje nowoczesny obiekt o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych, ale jego produkcja jest daleka od cegieł. Panoramic, Inc. specjalizuje się w projektowaniu przezroczystych, plastikowych opakowań 3D, od pudełek, które pokazują maszynki do golenia i telefony komórkowe do opakowań, które pokazują wyroby cukiernicze.

 

 


Joszko Models: od pomysłu do produktu.

Jak Polska firma modelarska przygotowuje się na przyszłość.

Dzisiaj projektowanie wspomagane komputerowo, animacja i symulacja odgrywają coraz większą rolę w projektowaniu lepszych produktów. Aby jednak naprawdę przetestować końcowy projekt, inżynierowie muszą szybko i niedrogo produkować modele koncepcyjne i funkcjonalne części testowe.
W ostatnich latach nowe technologie szybkiego prototypowania, takie jak drukarki 3D, przyspieszyły ten proces. Drukarki 3D umożliwiają tworzenie modeli fizycznych bezpośrednio z plików 3D wykorzystujących wysokiej jakości materiały kompozytowe lub elastomerowe.

 

 

wycena

WYCENA

demo

DEMO

prezentacja

PREZENTACJA

Przewiń do góry