Wykorzystując najnowsze technologie do obróbki CNC i linii przesyłowych firma YILMAZ REDUKTOR produkuje ciche i wydajne przekładnie o niskiej wibracji. Wraz z produkcją, firma przeprowadza również niezbędne badania i rozwój z doświadczonymi i wykwalifikowanymi inżynierami i robotnikami.
Obecnie firma jest największym producentem przekładni redukcyjnych w Turcji i na Bliskim Wschodzie. W 2002 roku, ze względu na rosnącą złożoność części, YILMAZ REDUKTOR rozpoczęła używanie SolidWorks jako standardowego systemu 3D CAD dla wszystkich zastosowań projektowych.
Przy obecnym klimacie ekonomicznym firmy rozpaczliwie próbują znaleźć klucz do przetrwania i rozwoju. Odpowiedź na to pytanie jest boleśnie oczywista, albo „innowacje albo umieranie”, mówi Bill Harington, kierownik ds. narzędzi w Stenner Pump w Jacksonville w stanie Floryda. Firma Stenner Pomp została założona w 1952 roku przez Gustava Stenner.
Gustav szukał rozwiązania umożliwiającego produkcję pancernych, o małych przepływach i precyzyjnych pompach przemysłowych, które pokonałyby niezawodność i ograniczenia dokładności pomp opartych na membranach z epoki. Dzisiaj coraz częściej nauka patrzy na przyrodę, aby naśladować miliony lat ewolucji tak by budować lepsze mechanizmy.
Niemal 60 lat temu Gustav Stenner wyprzedził swój czas, kiedy opracował system wałów i rur pompy, która naśladuje zwierzę połykające płyny w celu stworzenia niezwykle trwałej, wydajnej i precyzyjnej perystaltycznej pompy dozującej. Innowacje i ciężka praca Gustava Stennera są fundamentem tego, co sprawiło że firma jest od ponad 57 lat popularna i znana na całym świecie jako standard branżowy.
Turecka firma BASAR MAKINA została założona w roku 1961 w Beylikdüzü, Stambuł (Turcja) przez Yasar Basar. Firma zaczęła od produkcji urządzeń dla przemysłu spożywczego i włókienniczego. Później działalność ta została rozszerzona na produkcję kompletnych linii produkcyjnych. Firma BASAR MAKINA wybudowała wiele fabryk herbaty w rejonie Morza Czarnego w Turcji.
Jednak przy rosnącej złożoności produktów, BASAR MAKINA podjęła decyzję o kolejnym kroku, migrując z systemu 2D CAD do zintegrowanego systemu 3D CAD/CAM. Po dokonaniu oceny kilku systemów zespół konstruktorów i technologów zdecydował się na rozwiązanie SolidWorks + SolidCAM.
Saurer Textile jest liderem na światowym rynku producentów linii produkcyjnych „pod klucz” dla przemysłu włókienniczego.
Jej spółka-córka Neumag Saurer, położona w Neumuenster/Niemcy, specjalizuje się we wszystkich procesach włókniny.
Niestandardowe linie produkcyjne wymagają produkcji dużej liczby precyzyjnych i złożonych części, które są obrabiane w 24 różnych centrach obróbczych CNC.
Dla programowania CAD/CAM zainstalowano siedem licencji zintegrowanego rozwiązania „SolidWorks + SolidCAM”.
Według Neumag Saurer mocne strony firmy SolidCAM to „udana integracja z SolidWorks, łatwość obsługi i potężne możliwości generacji kodu-G”.
Przewiń do góry