HSR/HSM


Zgrubne i wykańczające ścieżki narzędzia dla obróbek 3D

HSR/HSM
 • Obróbki 3D przy bardzo wysokim poziomie gładkości, wydajności oraz inteligentnej obróbce.
 • Moduł HSR SolidCAMa (High Speed Roughing – Zgrubne Obróbki Szybkościowe) wraz z modułem HSM (High Speed Machining – Obróbki Szybkościowe) jest bardzo silną i sprawdzoną w warsztatach produkcyjnych strategią dla obróbki skomplikowanych elementów 3D, części lotniczych, form, narzędzi i matryc.
 • HSR/HSM oferuje unikatowe strategie obróbki i łączenia oraz wygładzania ścieżek zarówno dla ruchów roboczych, jak i ruchów wycofania tak, aby utrzymać stały ruch maszyny – co jest niezbędnym warunkiem utrzymania wyższych posuwów i eliminacji przestojów.
 


 HSM przenosi obróbki 3D na wyższy poziom

 • Moduł HSM w module SolidCAMa  utrzymuje wycofania do wyższego poziomu Z na minimum. Tam gdzie jest to możliwe w celu minimalizacji cięcia powietrza oraz redukcji czasu obróbki stosowane są kąty oraz wygładzania za pomocą łuków, a narzędzia nie są wycofywane wyżej niż jest to konieczne.
 • Rezultatem HSM, jest wydajna i gładka ścieżka narzędzia, co przekłada się na większą jakość powierzchni, mniejsze zużycie narzędzi oraz dłuższe życie urządzeń CNC.
 • Z powodu zapotrzebowania na coraz krótsze czasy produkcji i przezbrojenia oraz potrzeby obniżenia kosztów i poprawy jakości, High Speed Machining jest koniecznością dla dzisiejszych warsztatów produkcyjnych.

HSR – High Speed Roughing (Zgrubne Obróbki Szybkościowe)

SolidCAM HSR dostarcza potężnych strategii zgrubnych obróbek szybkościowych włączając w to takie obróbki zgrubne jak konturowanie, wierszowanie, hybrid rib oraz obróbkę zgrubną resztek materiału.

 High Speed Roughing
High Speed RoughingHigh Speed Roughing
   

 • Moduł HSM zawiera kilka udoskonaleń technologii CAM, które umożliwiają wykonywanie operacji z dużymi prędkościami, w tym unikanie ostrych kątów w ścieżce narzędzia, aby zapewnić, o ile to możliwe, stały kontakt narzędzia z obrabianą częścią. Optymalizuje nie produktywne ruchy, żeby zredukować cięcie powietrza oraz generuje gładkie i styczne dojścia oraz wycofania narzędzia.
 • Strategie obróbcze HSM 3D są kontrolowane przez określenie kąta pochylenia powierzchni lub określenie granic obróbki. Dostarczono kompleksowy zestaw narzędzi dla tworzenia granic w tym obrys, obszary kontaktu narzędzia, zagłębienia, teoretyczne i fizyczne obszary resztek materiału jak również granice zdefiniowane przez użytkownika.
 • Moduł HSM jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników, którzy wymagają zaawansowanych funkcji obróbki szybkościowej. Może być także stosowany w celu poprawy wydajności starszych maszyn CNC dzięki redukcji cięcia powietrza oraz wygładzaniu łuków dla utrzymywania ciągłego ruchu narzędzia.

Części 3D wyfrezowane w module iMachining 3D + HSM

 

High Speed Roughing
High Speed Roughing

 

High Speed Roughing
High Speed Roughing
wycena

WYCENA

demo

DEMO

prezentacja

PREZENTACJA

Przewiń do góry